Tempus Sigmus

Osnovna ideja projekta SIGMUS je jačanje uloge studenata u upravljanju i rukovođenju na univerzitetima u Srbiji, u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Projekat predstavlja jedan od nacionalnih prioriteta u oblasti strukturnih reformi u Srbiji, koje se odnose na unapređenje procesa upravljanja na univerzitetima i razvoj studentskih servisa. Aktivnosti jačanja studentskih predstavničkih tela se odnose na planiranja i razvoj kapaciteta studentskih organizacija i drugih studentskih predstavnika.

Takođe, aktivnostima projekta treba da se podstakne razvoj studentskih servisa na univerzitetima u Srbiji. Rezultati projekta će biti promovisani svim ciljnim grupama u Srbiji, a pre svega će biti dostupni visoko obrazovnim institucijama. Budući da projekta ima veliki nacionalni značaj, podržan je od strane svim akreditovanim univerziteta u Srbiji, kao i od strane Ministarstva prosvete i Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje. To je najbolja garancija održivosti projekta i posle završetka istog.

LINK http://www.sigmus.edu.rs

DOMAĆI PARTNERI

1. Univerzitet u Beogradu (Nosilac projekta). saznajte više

2. Univerzitet u Novom Sadu. saznajte više

3. Univerzitet u Nišu. saznajte više

4. Državni univerzitet u Novom Pazaru. saznajte više

5. Konferencija direktora Visokih strukovnih škola Srbije.

6. Univerzitet Singidunum. saznajte više

7. Studentska unija Srbije. saznajte više